Haber

Pakistan’da Petrol ve Doğal Gaz Şirketine Saldırı: 2 Polis Hayatını Kaybetti

Pakistan’ın Hayber Pakhtunkhva eyaletinde bir petrol ve doğal gaz şirketine düzenlenen saldırıda 2 polis memuru hayatını kaybetti, 3 polis de yaralandı.

Geo News televizyonunda yer alan habere göre, Hayber-Pahtunhva eyaletinin Dera İsmail Han bölgesindeki petrol ve doğal gaz şirketine militanlar tarafından saldırı düzenlendi.

Saldırıda 2 polis hayatını kaybetti, 3 polis de yaralandı.

Yetkililer, saldırıda ölen ve yaralanan polis memurlarının petrol ve doğal gaz şirketinin güvenliğinden sorumlu olduğunu, militanların yakalanması için operasyon başlatıldığını belirtti.

Saldırının sorumluluğunu henüz üstlenen olmadı.

Bu, militanların son 5 gün içinde Dera İsmail Han bölgesinde gerçekleştirdiği 5’inci saldırı oldu.

Bu yıl ülkede, özellikle Hayber Pakhtunkhwa ve Belucistan eyaletlerinde terör saldırıları arttı.

İslamabad, saldırıların Afganistan merkezli Pakistan Talibanı (TTP) tarafından planlanıp yönlendirildiğini savunurken, Afganistan bu iddiaları reddediyor.

Hayber-Pahtunhva vilayetinin Hayber bölgesinde dün çıkan çatışmada 3 militan etkisiz hale getirilirken, biri yarbay olmak üzere 4 asker hayatını kaybetti.

Militanların 4 Kasım’da Pencap eyaletindeki Mianvali Hasa Üssü’ne saldırısı önlendi ve 9 militan etkisiz hale getirildi.

Hayber-Pahtunhva vilayetinde 3 Kasım’da polis aracına düzenlenen bombalı terör saldırısında 5 kişi hayatını kaybetti, 20 kişi de yaralandı. Aynı gün güvenlik güçlerini taşıyan 2 araca düzenlenen saldırıda da 14 asker hayatını kaybetti. Gvadar bölgesi.

taskent-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu