Teknoloji

Avustralya Başbakanı Öneriyor: Telefonlarımızı Düzenli Olarak Açıp Kapatmak Bizi Bilgisayar Korsanlarından Gerçekten Korur mu?

Hayatımızın en değerli modüllerinden biri haline gelen akıllı telefonların birtakım teknolojik çalışmaları bulunmaktadır. siber güvenlik endişelerini de beraberinde getirir. Korkunç amaçlı kişiler, cihazlarınıza farklı şekillerde erişerek kişisel bilgilerinize erişmeye çalışabilir.

Avustralya Başbakanı kaydeden Anthony Albanese Bu konuda bir önerisi var. Albanese, ülkedeki vatandaşlara kendilerini bilgisayar korsanlarından korumak için telefonlarını kapatmalarını tavsiye etti.

Albanese’ye göre akıllı telefonların günde bir kez açılıp kapatılması siber güvenlik önlemi olarak kullanılabilir.

Ülkesinin siber riskler konusunda daha aktif olması gerektiğini ifade eden Albanese, vatandaşlarının her gece beş dakikalığına Telefonlarını kapatmalarını önerdi. 24 saatte bir tekrarlanması gerektiğini söyleyen başbakan, bunun diş fırçalarken bile yapılabileceğini söyledi.

Peki gerçekten işe yarıyor mu?

Telefonu her gün veya haftada bir açıp kapamak siber saldırganlar için kolay bir işlem gibi görünebilir. Ancak uzmanlar bunun bariz durumların önüne geçmek için olduğunu söylüyor. Gerçekten işe yaradığını vurgulayınyapmak.

Örneğin Sidney Teknoloji Üniversitesi’nden siber güvenlik uzmanı Dr. Priyadarsi Nanda, bir telefonu düzgün bir şekilde yeniden başlatmanın nedenidir. riski en aza indirebilir diyor. Bu formda, bilgilerini toplayan veya izleyen kullanıcılar kötü amaçlı uygulamaların zorla kapatılabileceğiniekler.

Nanda’ya göre birçok kullanıcı, uygulamaların arka planda çalıştığını söylüyor. habersiz . Bu yüzden bu yöntem işe yarayabilir. Elbette telefon yerine direkt uygulamaları kapatmak da bir seçenek. Ancak bu bölümde yer almayan Nanda; Ancak sadece telefon kapalıyken durdurulabilen uygulamaların olduğunu da vurguluyor: Telefonunuzu yeniden başlatmak sizi tamamen korumayabilir ancak bilgisayar korsanlarının işini zorlaştırabilir.”

Nanda gibi bu stil tekliflerini yapan birçok uzman var. Üstelik Avustralya bu konuda vatandaşlarını uyaran ilk ülke değil. Daha önce, ABD Ulusal Güvenlik Ajansı, taşınabilir cihaz güvenliği ile ilgili bir kılavuz yayınladı ve telefonunuzu haftada bir kez yeniden başlatmanız gerekiyor. hacklemeyi önleyebilir belirtmişti. Yani eski bir işlem olsa da telefonunuzu düzenli olarak kapatıp açmanız size daha güvenilir bir deneyim yaşatacaktır diyebiliriz.

sebenajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu