Haber

Türkiye Voleybol Federasyonu, FIVB Challenger Cup’ta tarihi bir başarıya imza attı

Türkiye Voleybol Federasyonu Lideri Mehmet Akif Üstündağ, FIVB Challenger Cup finalinde Katar’ı 3-2 yenerek tarihi bir başarıya imza attıklarını belirterek, “İlk kez Uluslar Ligi’ne çıktık. Tüm sporcularımı kutluyorum.”

Üstündağ, kupa finalinin ardından yaptığı açıklamada, A Milli Erkek Voleybol Takımı’nın iyi bir oyun ortaya koyduğunu ve maçı kazandığını söyledi.

Rahat kazanmaları gereken bir maç oynadıklarını ifade eden Üstündağ, “Kolay bir maç olması gerekiyordu ama zorlaştırdık. Öncelikle taraftarımıza çok teşekkür ediyorum. Gönülden kutluyorum. Kazandılar. Maç bitene kadar bizi yalnız bırakmayın.” ifadeleri kullandı.

“Türkiye dünyanın her yerinde” diyen Üstündağ, şunları kaydetti:

“Final maçı her zaman zordur. Bu maç 3-2 olmamalıydı derdim ama olsa bile bir Türk çocuğu yine karakter gösterdi. Yine mutlu bitti. O yüzden dedim ki kulüplerimiz, Bu başarıda emeği geçen ve bu çocukları buraya getirenler, “Herkese, eğitmenlerimize, sponsorlarımıza, tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bugün tarihi bir gün. Tarihimizde ilk kez Uluslar Ligi’ne çıktık. Tüm sporcularımı kutluyorum. İlk kez burada bu şampiyonluğu kazandık. İnşallah bundan sonra kaç finalde karşılaşırız.”

haber-kozan.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu