Haber

Nevşehir itfaiyesinden öğrencilere eğitim

Mehmet UZEL (NEVŞEHİR İGFA)
Programlarda itfaiye ekipleri minik öğrencilerle yakından ilgilenerek itfaiye teşkilatının değerlerini ve görevlerini anlattı.

Doğal afetler ve yangınlar konusunda toplumun her kesimini bilinçlendirmeyi amaçlayan Nevşehir İtfaiye Müdürlüğü, anaokulları ve ilköğretim okullarında öğrencilere uygulamalı ve teorik eğitim veriyor.

Bu kapsamda okullarda öğrencilerin katılımıyla yaptıkları tatbikatların yanı sıra, öğretmenleri nezaretinde öğrencileri Nevşehir Belediyesi İtfaiye binasında misafir eden itfaiye ekipleri, öğrencilerle yakından ilgilendi. , çocuklara itfaiyenin nasıl çalıştığını ve sosyal olaylara nasıl müdahale ettiğini anlatıyor.

İtfaiyeci kardeşleriyle tanışmanın ve itfaiyenin değerini ve misyonunu dinlemenin mutluluğunu yaşayan minikler, ziyaretlerde eğlenceli bir gün geçiriyor. İtfaiye kıyafeti giyerek renkli görüntüler oluşturan minik öğrenciler, aynı zamanda itfaiyecilerin doğal afetler ve yangınlarda kullandıkları araç ve gereçleri de tanıyarak, itfaiye ekiplerine sorularını yöneltiyor.

persembehaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu