Haber

İsrail Başbakanı, Genelkurmay Başkanı’nın açıklamalarını yalanladı

İsrail Genelkurmay Başkanı Herzi Halevi’nin, hastanelerde kullanılmak üzere akaryakıtın Gazze Şeridi’ne girmesine izin verileceğini açıklamasının ardından İsrail Başbakanı Halevi’yi yalanladı ve Başbakan Binyamin Netanyahu’nun böyle bir transfere onay vermediğini vurguladı.

Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarını sürdüren İsrail’de, Gazze Şeridi’ne “akaryakıt” temini konusunda Başbakanlık ile Genelkurmay Başkanlığı arasında anlaşmazlık yaşanıyor. İsrail Genelkurmay Başkanı Herzi Halevi, yaptığı açıklamada, yakıtın bitmesi halinde Gazze Şeridi’ndeki hastanelerde kullanılmak üzere bölgeye yakıt ikmaline izin verileceğini belirterek, “Sivillerin girişine izin vermedik. Gazze Şeridi’ndeki durumu her gün kontrol ediyoruz. Bir haftayı aşkın süredir Gazze Şeridi’ndeki hastanelerdeki durumla ilgili bize bilgi veriliyor.” “Yakıt bitecek diyorlar ama bitmedi. O gün geldiğinde akaryakıt hastanelere gözetim altında nakledilecek, biz de bunun Hamas’ın askeri amaçlarına hizmet etmemesi için elimizden geleni yapacağız” dedi. .

Halevi’nin açıklamasının ardından harekete geçen İsrail Başbakanlığı, Halevi’nin açıklamalarını yalanladı ve Başbakan Binyamin Netanyahu’nun böyle bir transfere onay vermediğini vurguladı.

21 Ekim’den bu yana Mısır’dan Refah Sınır Kapısı’ndan Gazze Şeridi’ne geçen yardım tırlarının bölgeye akaryakıt ikmali yapmasına izin verilmiyor. – TEL AVİV

haberihsangazi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu