Haber

Alevler içinde kalan binadan 25 köpeği kurtaran evsiz adam kahraman ilan edildi

Peru’da evsiz bir adam olan Sebastián Arias, alevler içinde kalan üç katlı bir binaya tırmandığı ve çatıda mahsur kalan 25 köpeği kurtardığı için bir kahraman olarak görülüyor. Yükseklik korkusuna rağmen köpekleri alevlerin arasından geçerek kurtaran Sebastián Arias, Kolombiya asıllı ve bir süre önce evini terk etmişti.

ÇATIDAKİ HAYVANLARI GÖRMEK

Yangın ilk olarak Lima kasabasındaki Gamarra adlı bir geri dönüşüm merkezinde başladı ve yakındaki bir daireye sıçradı. Kolombiyalı Sebastián Arias, Latina Television’a köprünün yanındaki sığınağına dönerken eşinin hamile olduğunu öğrendiğinde intihar girişiminde bulunmasının ardından binanın yandığını ve çatıda hayvanlar gördüğünü söyledi.

HAYAT İÇİN TEHLİKE

Kahramanca kurtarma eyleminin videosunda, Arias’ın üç katlı bir apartmanın balkonundan sallanarak alkışlayan kalabalığın önünde bir camı kırdığı görülüyor. Görüntülerde Arias, pencerenin kenarından tırmanarak yoğun dumandan uzaklaşan 25. köpeği bulduğu çatı duvarına ulaştı.

MERDİVEN YERİNE YERE ATLAMAYI TERCİH ETTİ

Arias daha sonra binanın köşesindeki bir sütunun üzerinde duran bir köpek gördü, onu aldı ve kaldırımda toplanan kalabalığa fırlattı. Yangını söndürmeye gelen 8 itfaiyeciden biri ikinci katın balkonuna merdiven yerleştirdi ancak Ariasyere’ye atlamayı tercih etti. Arias, son köpeğin vücudunda yanıklar olduğunu ve ona yardım etmeye çalıştığında sol elini ısırdığını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu